Skrá fyri Barnlek 2017 / Program for Barnlek 2017 / Barnlek 2017 ohjelma

2. heinäkuuta                       sunnuntai
klo 14:00                                Koulumajoitus aukeaa 
klo 17:30 – 18:30                    Päivällinen


3. heinäkuuta                         maanantai
klo 07:00 – 08:30                    Aamupala 
klo 08:30 – 15:00                    Retkimahdollisuus
klo 17:30 – 18:30                    Päivällinen  

4. heinäkuuta                         tiistai
klo 07:00 – 08:30                    Aamupala
klo 08:30 – 15:00                    Retkimahdollisuus


5. heinäkuuta                         keskiviikko
klo 07:00 – 08:30                    Aamupala 
klo 08:30 – 15:00                    Retkimahdollisuus
klo 12:00 – 13:00                    Lounas

klo 14:00 – 17:00                    Harjoitusmahdollisuus
klo 17:30 – 18:30                    Päivällinen (sisältyy osallistumismaksuun)

klo 18:30 – 21:30                    Pohjoismainen tanssi-ilta

klo 21:30 – 23:00                    Vapaata tanssia


6. heinäkuuta                        torstai
klo 07:15 – 07:45                  Pohjoismainen ohjaajakokous

klo 07:50 – 08:20                   Kansallinen ohjaajakokous
klo 07:00 – 08:30                  Aamupala

klo 08:30 – 15:30                    Retket

klo 09:00 – 15:00                    Harjoitukset hallissa  kansallisia yhteisesityksiä varten

klo 09:00 – 12:00
               Workshop – tanssi 1 ja 2 (tanssituvat)

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – keksivää luovuutta

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – ongintaa  

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – villan leikkuu lampaasta

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – kävelykierros Klaksvikissä

klo 12:00 – 14:00                    Lounas
klo 16:00 – 17:30                   Avajaiset (yhteistanssit) – päättyy färsaarelaiseen ketjutanssiin

klo 17:30 – 19:00                   Päivällinen
klo 19:00 – 22:00                    Pohjoismainen tanssi-ilta

klo 22:00 – 00:00                    Yötanssit


7. heinäkuuta                         perjantai
klo 07:15 – 07:45                   Pohjoismainen ohjaajakokous

klo 07:50 – 08:20                    Kansallinen ohjaajakokous
klo 07:00 – 08:30                    Aamupala
klo 08:30                                 Retket – ½ päivää


klo 09:00 – 12:00                   Workshop – tanssi 1 ja 2 (tanssituvat)

klo 09:00 – 12:00                   Workshop – keksivää luovuutta

klo 09:00 – 12:00                   Workshop – ongintaa 

klo 09:00 – 12:00                   Workshop – villan leikkuu lampaasta

klo 09:00 – 12:00                   Workshop – kävelykierros Klaksvikissä

klo 12:00 – 13:00                   Lounas
klo 14:00 – 15:00                    Pr- esitykset kaupungilla “Dans i byen”
klo 16:30 – 18:00                    Päivällinen
klo 18:30 – 20:00                    Kansalliset yhteisesitykset

klo 21:00                                 Konsertti

klo 22:00 – 23:00                    Vapaata tanssia

klo 23.00 – 01.00                    Yötanssit

 

8. heinäkuuta                         lauantai
klo 07:15 – 07:45                    Pohjoismainen ohjaajakokous

klo 07:50 – 08:20                    Kansallinen ohjaajakokous    
klo 07:00 – 08:30                    aamupala
klo 08:30 – 15:30                    retket


klo 09:00 – 12:00                    Workshop – tanssi 1 ja 2 (tanssituvat)

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – keksivää luovuutta

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – ongintaa 

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – villan leikkuu lampaasta

klo 09:00 – 12:00                    Workshop – kävelykierros Klaksvikissä

klo 12:00 – 13:00                    Lounas


klo 14:00 – 15:00                    Pr- esitykset kaupungilla “Dans i byen”
klo 17:30 – 18:30                    Päivällinen


klo 19:00 – 20:30                    Tapahtuman Päättäjäisjuhla
klo 23:00 – 23:30                    Pohjoismainen ohjaajakokous

9. heinäkuuta                         sunnuntai
klo 07:00 – 08:30                    Aamupala – sisältyy osallistumismaksuun

klo 12:00 – 13:00                    Lounas – sisältyy osallistumismaksuun

klo 08.00 – 15:00                    Retket
                                               

10. heinäkuuta                       maanantai      tarpeen mukaan

11. heinäkuuta                       tiistai              tarpeen mukaan

 

Pohjoismainen tanssi -ilta /Nordisk danseaften 

keskiviikko 5. heinäkuuta               Torstaina 6. heinäkuuta                                                                   

18:30 – 19:10 Norja                           19:00 – 19:40 Tanska                                              
19:15 – 19:55 Islanti                          19:45 – 20:25 Finland        
20:00 – 20:40 Ruotsi                          20:30 – 21:10 Suomi        
20:45 – 21:25 Färsaaret                      21:15 – 21:55 Grönlanti                                            
                                                


Harjoitukset hallissa / Øvning i hallen

Torstai 6. heinäkuuta

09:00 – 09:45 Finland

09:45 – 10:30 Suomi 

10:30 – 11:15 Islanti

11:15 – 12:00 Färsaaret

12:00 – 12:45 Norja

12:45 – 13:30 Tanska

13:30 – 14:15 Ruotsi

14:15 – 15:00 Grönlanti

 

Kansalliset yhteisesitykset / Nationel opvisning

Perjantai 7. heinäkuuta

18:30 – 18:40 Tervetulopuhe

18:40 – 18:50 Färsaaret

18:50 – 19:00 Norja

19:00 – 19:10 Ruotsi

19:10 – 19:20 Islanti

19:20 – 19:40 Finland + Suomi

19:40 – 19:50 Tanska

19:50 – 20:00 Grönlanti